Neden Mutlu Akü?

Neden Mutlu Akü?

1945 yılından beri tecrübesi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sektörüne yön veren Mutlu Akü, deneyimini yeni teknolojilerle harmanlayarak; yıllardır Türkiye’nin en bilinen, 1 numaralı akü markasıdır.

Araç üreticilerinin teknik ve üstün performans beklentilerini karşılayan, IATF 16949 sertifikalı güvenilir çözüm ortağı Mutlu Akü, sektöründe önde gelen birçok otomotiv firması tarafından orijinal ekipman üreticisi olarak tercih edilmektedir. Türkiye’de üretilen araçların büyük çoğunluğunda orijinal akü olarak Mutlu Akü kullanılmaktadır.

Yılda 6 milyon akü üretim kapasitesine sahip Mutlu Akü tesislerinde üretilen aküler, 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir. Çevre ve enerji verimliliğine duyarlı üretim tesisleri; ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 50001:2011 ve ISO 45001:2018 belgeleriyle sertifikalandırılmıştır. Ayrıca tesis içerisinde yer alan ISO 17025 akreditasyonlu Ar-Ge Merkezinde, teknolojik trendleri takip ederek ürün çeşitliliği ve kalitesini mükemmelleştirmeyi hedefleyen birçok proje geliştirilip hayata geçirilmektedir. Mutlu Akü, 40.000 ton kapasiteli geri dönüşüm tesisi sayesinde tüm ürünlerde %100’e yakın geri kazanım elde etmekte, çevreye ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamaktadır. Böylece kaynakların gereksiz kullanımının önüne geçerek, sahip olduğu çevre bilincini tüm faaliyetlerinde göstermektedir.

Her araca uygun aküleri ve alternatif enerji çözümleriyle Mutlu Akü, Türkiye’nin dört bir yanında yaygın satış ağıyla yer almaktadır. 81 ilde, tüm marka ve model araçlara özel mobil servis hizmeti sayesinde de müşterilerinin her zaman yanındadır.

Neden Mutlu Akü?

Türkiye'nin En Değerli Akü Markası
1 Numara MUTLU AKÜ